حضور ارزشمندتان در روز پنج شنبه ۱ مهر سال ۱۴۰۰ به پایگاه اطلاع رسانی مارونق بخشید.
سرخط خبرها

کربنات کلسیم کوتد برای تولید سینک

برای تولید سینک از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود اما برای رفع مشکل حباب ایجاد شده داخل ملات و افزایش استحکام آن با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا روش حل این مشکل را به حضور شما ارائه نمائیم . مجموعه صنعتی آروشا به صورت اختصاصی نسبت به عرضه کربنات کلسیم کوتد برای تولید سینک در سطح کشور اقدام نموده است.

کربنات کلسیم کوتد برای تولید سینک

کربنات کلسیم پوششدار مخصوص سینک ظرفشویی

عموما بعلت عدم سازگاری مولکول های کربنات کلسیم
با ماتریس بسپاری، مخلوط شدن کمی میان آن دو ایجاد
می شود و ذرات کلسیم کربنات در مکان واکنش تلمبار شده
و پراکندگی کمی در بسپار از خود برجای می گذارند که به
همین علت از این پرکننده کمتر استفاده می شود.
علت این موضوع ناسازگاری بین سطح آب دوست انرژی
زیاد مولکول های کلسیم کربنات با سطح انرژی کم بسپارهای
آب گریز است.

بمنظور افزایش تاثیر فیلر در یک بسپار به مولکول های کوچکتر نیاز
است. با این وجود ، میزان انرژی مولکول ها با کاستن اندازه آنها،
افزایش یافته و در این حالت ذرات کربنات کلسیم علاقه فراوانی به
چسبیدن با هم و تشکیل گلوله های کلوخه ای در بسپار از خود
نشان می دهند و در نتیجه گسترش مورد نظر ایجاد نمی شود.
لذا باید توجه داشت که این مشکل پیش از بکاربردن پودر کربنات
کلسیم به عنوان فیلر ،رفع گردد .

روش اصلاح سطح یک مسیر تاثیرگذار برای کاستن کشش سطحی
و افزایش سازگاری ذرات و ماتریس بسپار است .
در این روش با استفاده از وضعیت پراکنش سطح کلسیم کربنات
به نوع آبگریز تغییر ساختار می دهد.
که این ساختار باعث بهبود پراکندگی سلولی در محیط بسپاری،
استقامت در برابر آب، بهترشدن خاصیت مکانیکی و البته تقویت
سامانه الاستیکی می شود.

تولید اختصاصی کربنات کلسیم کوت شده برای سینک

برای پوششدهی پودر کربنات کلسیم در مقیاس تناژ بالا از روشهایی مانند روش خشک و روش محلول استفاده می شود . یکی از روشهای مرسوم افزایش دمای پودر کربنات کلسیم به دمای بیشتر از دمای نقطه ذوب اسید و سپس مخلوط نمودن کربنات گرم شده با اسید به نسبت مدنظر می باشد .

در نتیجه استفاده از تکنیک پوششدهی، یک لایه از مولکولهای آلی آبگریز به سطح مواد معدنی متصل می شود. ساختار و خواص فیلم آلی ایجاد شده تأثیر زیادی بر روی خواص نهایی چندسازه دارد زیرا این فیلم محل اتصال بین دو فاز ناهمگن است . تهیه کربنات کلسیم پوششدار، هم از کربنات کلسیم آسیابی و هم رسوبی انجام می شود و تقریبا اکثر محصوالتی که به صورت تجاری در دسترس هستند به صورت پوشش داده شده با اسید استئاریک یا استئارات کلسیم میباشند.

با تغییر ماهیت ذرات کربنات کلسیم پوششدار از آبدوست به آبگریز ، حداکثر پراکندگی در ماتریس بسپاری، فراورش آسانتر آمیزه های با درصد پرکننده بالا و همچنین استحکام ضربه بالاتر در پلی الفین پر شده با کربنات کلسیم پوششدار نسبت به کربنات کلسیم پوشش داده نشده امکانپذیر می گردد . کربنات کلسیم کوتد بعنوان پر کننده باعث می شود که گرانروی کم شود و همچنین بهره وری بهبود پیدا کند . از طرف دیگر امکان بارگذاری بیشتر پرکننده با حفظ میزان گرانروی در شرایط استفاده از عامل پراکنش، افزایش مییابد. همچنین استفاده از کربنات کلسیم پوششدار آروشا منجر به افزایش مقاومت ضربه نیز می گردد.

تولیدکننده برتر کربنات کلسیم کوت شده

کربنات کلسیم، ماده ارزان قیمت و پرمصرفی است که به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله تولید سینک استفاده می شود. اما کربنات کلسیم آبدوست است و
با بسپارها به خوبی مخلوط نمی شود .لذا این پرکننده باید با تکنیک خاص پوششدهی و فرمول ویژه آن که توسط واحد تحقیق و توسعه مجموعه آروشا کشف شده است ، با استفاده از عوامل پراکنش که مهمترین آن اسید استئاریک می باشد، اصلاح شده تا قابلیت اختلاط بسیار مناسب با بسپارها را به دست آورد .

شما می توانید بهترین پودر کربنات کلسیم کوتد مخصوص سینک سازی را از مجموعه آروشا خریداری نموده و نسبت به رفع مشکل ایجاد حباب در ملات تولید سینک اقدام فرمائید . جهت ثبت سفارش با واحد فروش کارخانه ارتباط برقرار فرمائید.

Call Now Buttonتماس با دفتر فروش