کربنات کلسیم خوراک دام

کربنات کلسیم نوعی سنگ رسوبی می باشد که از رسوب اجزاء بدن موجودات زنده از جمله آبزیان در طی میلیون ها سال بوجود آمده است. کربنات کلسیم (Calcium Carbonate) یک ماده معدنی فروان و پر کاربرد در پوسته کره زمین است. علاوه بر آن یک ماده مغذی ضروری برای رشد حیوانات نیز می باشد. از کربنات کلسیم خوراک دام به عنوان مکمل در جیره غذایی دام و طیور برای تامین کلسیم مورد نیاز استفاده می شود. لازم به ذکر است که کربنات کلسیم کود کشاورزی نمی باشد بلکه از آن برای تنظیم میزان اسیدیته خاک استفاده می شود. فقدان کلسیم درجیره غذایی دام می تواند به بروز مشکلاتی نظیر کاهش رشد و ناهنجاری های اسکلتی گله منجر شود.

کربنات کلسیم خوراک دام

کاربرد کربنات کلسیم برای دام

همان طور که می‌ دانید کلسیم جزو مهمترین و ضروری ترین مواد مغذی برای رشد اکثر حیوانات است. کربنات کلسیم در استخوان بندی دام ها تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین دلیل به عنوان بهترین ترکیب معدنی در تولید مکمل های تغذیه دام ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد و معمولاً از کربنات کلسیم معدنی برای تهیه جیره های غذایی دام ها استفاده می شود. کربنات کلسیم معدنی یا زمینی از آسیاب کردن سنگ های حاوی کربنات کلسیم با محتوای بالای کلسیم در کارخانه های تولیدی پودر های میکرونزه تولید می گردد. هر چقدر سنگ های کربناته مورد استفاده در تولید این پودر های میکرونیزه دارای محتوای بیشتر کلسیم باشد، محصولات تولیدی کیفیت بالاتری را به خود اختصاص می‌ دهند. همان طور که اشاره کردیم از کربنات کلسیم در تهیه خوراک دام و طیور به جهت بهره‌ مندی از محتوای بالای کلسیم و منیزیم استفاده می گردد. این محصولات با خاصیت روان کنندگی که دارند باعث می شوند خوراک های خشک بدون گرد و غبار نگهداری شوند و باعث اشتها آوری بیشتر دام ها می شوند. نقش کربنات کلسیم برای اکثر دام ها به عنوان یک مکمل غذایی و یک آنتی اسید دیده می شود. این مکمل تغذیه در صورت داشتن درجه کیفی بالا باعث رشد استخوان ها و همچنین مقاومت بیشتر دام ها در برابر بیماری ها می شود.

خرید و فروش پودر کربنات کلسیم سوپر فاین
>>

خرید کربنات کلسیم مخصوص دام

انتخاب و خرید بهترین پودر کربنات کلسیم مخصوص دام از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. بهترین کربنات کلسیم برای تولید جیره های غذایی دامی باید دارای درجه خلوص بالایی باشد تا اطمینان حاصل شود که حداکثر محتوای کلسیم را برای حیوانات فراهم می‌ آورد. کربنات کلسیم با محتوای بالای کلسیم و درجه خلوص بالا باعث می گردد که حیوانات و دام ها تغذیه مناسبی را برای سالم بودن به دست آورند. انتخاب اندازه ذرات مناسب، روشنایی و رنگ سفید این پودر های میکرونیزه قوام پارامتر های کلیدی برای تولید تغذیه دام ها می باشد. بنابراین در زمان خرید بهترین کربنات کلسیم خریداران باید به این پارامتر ها دقت و توجه داشته باشند. بهترین پودر کربنات کلسیم مخصوص استفاده در صنعت دام باید بین ۸۰ تا ۱۰۰ مش می باشد. همچنین شکل ظاهری این نوع محصولات باید به صورت پودر یا دانه گونه با رنگ سفید بی بو و بی مزه و کاملاً بهداشتی باشد.

کلسیم کربنات اسکلت بندی

در صورت ترکیب کلسیم کربنات با انواع اسید ها یک واکنش دو مرحله ای رخ می دهد که اسید کربنیک محصول مرحله اول خواهد بود. همچنین انواع سموم تولید شده در آن نظیر مایکوتوکسین ها می تواند باعث مسمومیت گله شود. این نوع کلسیم کربنات نسبت به نوع طبیعی آن بسیار خالص تر بوده و به نام کربنات کلسیم رسوبی و به اختصار PCC شناخته می شود. کلسیم کربنات به شکل پودر میکرونیزه سفید و یا سنگدانه بندی شده در بسیاری از صنایع استفاده می شود. میتوان گفت کربنات کلسیم اساسی ترین و مهم ترین عنصر سازنده اسکلت بندی تمام موجودات زنده می باشد و برای ادامه حیات آنها ضروری است. اگر چه کلسیم کربنات به صورت مستقیم در ساخت و ساز مورد استفاده قرار نمی گیرد اما برای ساخت مصالح ساختمانی نظیر سرامیک و شیشه، سیمان آهک مصرف می شود.

کربنات کلسیم معدنی و رسوبی
>>

کارخانه تولید پودر تالک میکرونیزه

کربنات کلسیم خوراک دام

سنگ آهک دارای ۳۵ تا ۳۸ درصد کلسیم است و یکی از منابع خوب تامین کلسیم در خوراک دام وطیور می باشد ولی میزان فلوئور آن باید کم باشد. کربنات کلسیم خوراک دام با نام صدف معدنی یا سنگ آهک یا هم شناخته می شود که در گاوداری ها مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی ماده ای ارزان قیمت بوده و برای تغذیه دام مقرون به صرفه است. این شرکت فروش در ارائه پودر کربنات کلسیم به شهرهای مختلف توانسته با ثبت سفارشات این ماده، آن را به شهرها و استان های گوناگون ارسال کند. علاوه بر آن از کربنات کلسیم به دلیل قیمت پایین و به صرفه بودن به طور مستقیم در تغذیه حیوانات استفاده می شود تا منجر به افزایش افزایش میزان شیر و وزن دام گردد. شرکت ما با در اختیار داشتن معدن کربنات کلسیم و سنگ آهک غنی قادر به تولید کلسیم کربنات پودری در مش ۱۰۰ تا ۳۵۰۰ می باشد.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت