کربنات کلسیم برای خاک: تنظیم pH و بهبود ویژگی‌های فیزیکی خاک

کربنات کلسیم برای خاک نقش بسزایی را برعهده دارد و به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین منبع تامین کلسیم در خاک های کشاورزی به بهره برداری می رسد، این تولیدات با درصد کلسیم بالا بیشتر قابل توجه می باشند.

کربنات کلسیم برای خاک

تولید کربنات کلسیم میکرونیزه

خالص ترین شکل کربنات کلسیم به صورت سنگ های معدنی مرمریت شناخته شده است و به شکل صنعتی نیز می ‌توان این ترکیبات را از طریق فرایند های عبور دادن گاز کربنیک از میان محلول آهک هیدراته تولید کرد؛ این نوع از کربنات کلسیم در مقایسه با نمونه های طبیعی خالص تر است و با نام تجاری کربنات کلسیم رسوبی شناخته شده و معروف می باشد؛ از جمله ویژگی های این فرآورده ها می توان به حالت پودری یکدست آنها اشاره کرد.

نوع معدنی این تولیدات نیز با نام تجاری کربنات کلسیم معدنی شناخته شده است که طی فرایند های استخراج از معادن سنگ آهک و سپس خردایش و کوبش در کارخانجات تولیدی فرآوری و تولید می گردد؛ کربنات کلسیم خوراکی که در صنایع دارویی و غذایی به بهره برداری می رسد یا از نمونه های کربنات کلسیم رسوبی و صنعتی است و یا از کوبش سنگ های مرمر تولید می گردد.

کربنات کلسیم مخصوص چسب و درزگیر
>>

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 325 مش

Element Measure
appearance white micronized powder
whiteness 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 18

مصارف پودر کربنات کلسیم

مصارف پودر کربنات کلسیم را می توان در سه دسته عمده تقسیم بندی کرد؛ این ترکیبات در صنعت کاغذ، پلاستیک، رنگ و پوشش و همچنین در صنایع غذایی و دارویی و در صنایع ساخت و ساز بیشترین کاربرد را به خود اختصاص می ‌دهند که ما در این بخش از محتوا نقش کربنات کلسیم را در دسته اول توضیح خواهیم داد.

از کربنات کلسیم به صورت گسترده در تولید کاغذ، پلاستیک، رنگ ها و پوشش های صنعتی به منظور رنگ دانه ای سفید رنگ و خالص و به عنوان رنگ پوششی و همچنین به منظور فیلر استفاده می گردد، در تولید کاغذ این ترکیبات موجب سفیدی و درخشش محصولات شده و پرکنی ارزان قیمت را فراهم می ‌آورند و همچنین تاثیرات مخرب کاستیک سودا را در این صنعت مهم حذف می ‌کنند، این ترکیبات به عنوان یک حجم دهنده در حدود ۳۰ درصد وزنی رنگ ها و چسب ها را تشکیل می ‌دهند.

 

مصارف پودر کربنات کلسیم

فروش کربنات کلسیم پودری

“ما بهترین کربنات کلسیم پودری ایران را عرضه می کنیم”

کارخانه آروشا پودر با استفاده از معادن خود و کلوخه کربنات کلسیم اختصاصی، توانایی تولید انواع کربنات کلسیم پودری با مش بندی های مختلف را دارد. در این کارخانه، همچنین ما قادر به تولید و عرضه کربنات کلسیم با کیفیت برتر و قابل صادرات برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان در صنایع مختلف از جمله رنگسازی ، خوراکی و ساختمانی هستیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا خرید کربنات کلسیم به صورت عمده، با مشاوران شرکت آروشا پودر تماس بگیرید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 61

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت