کارخانه تولید کربنات کلسیم جهت کاغذسازی

مسیر : صفحه اصلی / کربنات کلسیم / کارخانه تولید کربنات کلسیم جهت کاغذسازی
4.9
(40)

گروه صنعتی کارخانجات آروشا مالک بزرگترین کارخانه تولید کربنات کلسیم جهت مصارف صنعتی افتخار دارد تامین پودر میکرونیزه کربنات کلسیم مشتریان داخلی و خارجی را بر عهده دارد. بسیاری از صنایع مطرح کشور پودر میکرونیزه کربنات کلسیم سوپرفاین خود را از طریق مجموعه آروشا ثبت سفارش و تامین می نمایند.

کارخانه تولید کربنات کلسیم جهت کاغذسازی

فروش کربنات کلسیم صنعت کاغذ

فروش کربنات کلسیم صنعت کاغذ به صورت مستقیم و عمده شرایط استثنایی برای کارخانه های تولید کننده کاغذ در ایران ایجاد می نماید زیرا از این ترکیبات معدنی در خط تولید بهترین کاغذ ها با هدف کاهش هزینه‌ های تولیدی و همچنین افزایش قابلیت‌ های چاپ پذیری کاغذ استفاده می شوند.

ترکیبات معدنی کربنات کلسیم دارای رنگ سفید قالبی هستند، به همین دلیل به راحتی می‌ توانند افزایش شفافیت و کیفیت این محصولات را ایجاد نمایند. به همین دلیل استفاده از آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.  فروش کربنات کلسیم صنعت کاغذ در مش بندی های متنوعی انجام می پذیرد.

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 200 مش

Element Measure
appearance white micronized powder
whiteness 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 15

وضعیت صنعت کاغذ ایران

کاغذ مهم‌ترین ماده اولیه برای تولید محصولات چاپ و نشر است و مصرف آن در کشور ما هم کم نیست. در زمینه تولید این ماده کارخانه‌های اندکی مشغول کار هستند که درصد کمی از نیازهای داخلی را تامین می‌کنند و مابقی از سایر کشورها وارد می‌شود. یکی از دلایل تولید نشدن کاغذ در ایران شرایط آب و هوایی و نبود منابع جنگلی غنی است، چون عمده‌ترین ماده تشکیل‌دهنده کاغذ الیافی است که از چوب درختان بدست می‌آید.
کمبود ماده اولیه لینگوسلولزی در صنایع کاغذسازی، سبب توسعه روز افزون صنایع کاغذ در جهت افزایش درصد مصرف مواد معدنی در کاغذ همراه است. با توجه به مسایلی از جمله هزینه تولید، حجم و بار آلودگی پساب، افزایش سرعت تولید ماشین کاغذ، همچنین لزوم تولید کاغذ با شکل‌پذیری و کیفیت مناسب، لازم است اثرات متفاوت پرکننده‌های معدنی (کربنات کلسیم ) در کاغذ بسته به کاربردهای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
هدف اصلی استفاده از مواد معدنی بهبود ویژگی‌های نوری، چاپ‌پذیری کاغذ، هزینه پایین تولید، حجم و بار آلودگی پساب، افزایش سرعت تولید ماشین‌آلات کاغذ می‌ باشد. انواع مواد معدنی مورد مصرف بسته به ویژگی‌های ذاتی اثرات متفاوتی در ویژگی‌های کاغذ دارند از جمله مواد معدنی که مورد توجه صنایع کاغذ سازی است شامل کربنات کلسیم رسوبی، کربنات کلسیم آسیاب شده و کائولین می‌باشد.
تولید کاغذ از کربنات کلسیم یکی از روش‌های نوین در صنعت کاغذسازی محسوب می‌شود که این تکنولوژی از کشور کانادا وارد سایر کشورها از جمله ژاپن، تایوان و  … شده است. برای ساخت ۱۰٫۰۰۰ تن کاغذ سلولزی ، ۳٫۵۰۰ کیلووات برق و یک رودخانه آب لازم است و مهمتر از همه برای تولید کاغذ باید جنگل‌ها را تخریب کرد که برای طبیعت بسیار زیانبار است . مشکل بعدی موادی است که برای تهیه کاغذ سلولز به خمیر اضافه می‌شود که بسیاری از آنها سمی است. پسماند این مواد به آب‌های زیرزمینی وارد شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند و سلامت بشر را به خطر می‌اندازند.
تولید کربنات کلسیم الکترود جوشکاری

مواد تشکیل‌دهنده کاغذ سنگی

حدود ۸۰ درصد ماده تشکیل‌دهنده کاغذ سنگی از کربنات کلسیم است که از کارخانه تولید کربنات کلسیم تامین می گردد . ۱۵ درصد مابقی مواد تشکیل‌دهنده این کاغذ از مواد پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلنی است. برای اتصال کربنات کلسیم و مواد رزینی که همان پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن است از موادی به نام  coupling agent استفاده می‌شود. در سطح کاغذهای سلولزی خلل و فرج دیده می‌شود که به علت وجود الیاف کوتاه و بلند و ترکیب آنهاست.
در کاغذ سنگی پس از ترکیب مواد اولیه، ماده‌ای به نام Compatibilizer برای هموژنیزه کردن ترکیب به آن اضافه می‌شود. این ماده ساختار مولکولی ترکیب را یکنواخت و همگن می‌کند به همین دلیل است که خلل و فرجی در بافت کاغذ دیده نمی‌شود. بیشترین سنگی که روی کره زمین موجود است سنگ پایه آهکی است که می‌توان کربنات کلسیم را از آن در کارخانه تولید کربنات کلسیم استخراج کرد.  اطراف ایران مملو از سنگ‌هایی است که پایه آهکی دارند. (به همین دلیل است که در کشور ما کارخانه‌‌های سیمان زیادی در حال فعالیت هستند) این یکی از مزیت‌های اصلی برای احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ می‌باشد.
به همین دلیل ایران می‌تواند بعنوان یکی از کشورهای تولیدکننده کاغذ از سنگ باشد. تولید این کاغذ برای کشورهایی که صنایع سنگی آنها به اندازه ایران غنی نیست مقرون به صرفه نمی‌باشد.

خواص کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم

مقاومت در مقابل پارگی و پوسیدگی، دوام و عمر طولانی : این ویژگی با کاهش هزینه های مصرف کننده ، موجب کاهش ضایعات کاغذ و صرفه جوئی خواهد شد. انواع جلدها، پوشه های اداری نقشه های راهنما و جغرافیائی چاپ های نفیس، اسناد مهم و تاریخی از مزیت این نوع کاغذ بهره زیادی خواهند برد.

ضد آب بودن:(Waterproof) کاغذ سنگی صد در صد ضد آب می باشد. در نقاط مرطوب و محل هائی که با آب و رطوبت سرو کار دارند کاربرد دارد. در محصولاتی که مستقیم و غیر مستقیم با آب و رطوبت سر و کار دارند مانند بطری های مختلف و بسته بندی های مواد پروتئینی و غیره استفاده از این محصول به صورت معمولی و یا پشت چسبدار آن جایگاه ویژه ای دارد به این ویژگی قابل شستشو بودن آنرا نیز باید اضافه کرد.
مقاومت در برابر مواد شیمیائی: اسیدها، روغنها و سایر مواد شیمیائی در مجاورت کاغذهای طبیعی اثر مخرب روی آنها دارند در حالیکه این محصولات در مقابل مواد شیمیایی مقاوم می باشند.

موارد استفاده از کاغذ سنگی در صنعت

کاغذ سنگی در تولید کلیه محصولات چاپی و تحریری در صنایع بسته بندی و… که ماندگاری آنها حائز اهمیت می باشد،جایگزین مناسبی برای کاغذ و مقوای معمولی می باشد. این محصول از گراماژ ۶۵ تا ۵۰۰ برای انواع پوستر، ساک‌های دستی، کاغذ دیواری، پاکت سیمان و … استفاده می‌ شود. یکی از کاربردهای بسیار مهمی که این کاغذ در کشور ما می‌تواند داشته باشد در زمینه بسته‌بندی سیمان است.

کیسه‌ بسته‌بندی سیمان از پنج لایه کاغذ و یک لایه پلی‌اتیلن پوشش داده‌ شده است. لایه پلی‌اتیلن برای جلوگیری از نفوذ سیمان به بیرون به کار برده می‌شود. ولی در ساخت کاغذ سنگی چون از پلی‌اتیلن استفاده می‌ شود نیازی به پوشش‌ دهی ندارد. مصرف دیگر این کاغذ در تولید ظروف یکبار مصرف است. این مواد چون دوستدار محیط زیست است، زود به طبیعت برمی‌گردد و آسیبی نمی‌ رساند.

کارخانه تولید کربنات کلسیم جهت کاغذسازی

مشتریان کربنات کلسیم مخصوص صنعت کاغذسازی می توانند مشخصات فنی و شیمیایی موردنظر را به کارشناسان فروش مجموعه صنعتی آروشا (کارخانه تولید کربنات کلسیم ) اعلام نمایند تا محصول مورد نظر در اختیار ایشان قرار گیرد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 40

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت

آروشا پودر ، نخستین در فرآورده های معدنی میکرونیزه