حضور ارزشمندتان در روز پنج شنبه ۱ مهر سال ۱۴۰۰ به پایگاه اطلاع رسانی مارونق بخشید.
سرخط خبرها

صادرات کربنات کلسیم تبریز

کشور ما در زمینه تولید و بهره برداری از مواد معدنی در سال های اخیر توسعه فراوانی یافته است. مجموعه صنایع آروشا نیز از بزرگترین تولید کنندگان این حوزه می باشد که با تجهیز کردن کارخانجات و بهبود خط تولید خود توانسته بغیر از تولید انواع پودر های کانی و معدنی، صادرات کربنات کلسیم تبریز را نیز بر عهده بگیرد. البته این امر براحتی محقق نشده و سالها تلاش مستمر را در پی داشته است.

کربنات کلسیم خرید

کارخانه تولید بهترین کربنات کلسیم تبریز

کارخانجات آروشا جهت ساخت و صادرات کربنات کلسیم تبریز ابتدا می بایست مواد اولیه مورد نیاز را تامین نمایند. همانطور که اطلاع دارید کلسیم ماده ای معدنی است که به مقدار نسبتا فراوانی بر روی زمین وجود دارد. بنابراین معادنی که از آن سنگ مرمر (کلسیم از این سنگ ساخته می شود) استخراج شود را یافته که حاوی میزان بالایی از کلسیم باشد. البته مقدار خالصی کلسیم هر معدن میتواند متفاوت باشد اما شرکت آروشا معادنی را انتخاب می نماید که شامل درصد بالایی از کلسیم هستند. سپس سنگهای مرغوب استخراج شده را، جهت تولید پودر کلسیم کربنات به کارخانه ها منتقل می نماید. این روش طبیعی ساخت کلسیم است که کربنات کلسیم معدنی یا GCC نامیده می شود.

اما روش دیگری وجود دارد که در آن از مواد مانند صدفهای دریایی و پوسته تخم مرغ و بسیاری از مواد دیگر که حاوی کلسیم هستند استفاده می شود. ابتدا کلسیم را با آب ترکیب کرده و محلول غلیظی بدست آورده و سپس دی اکسید کربن را از آن عبور می دهند. بدین شکل پودری حاصل می گردد که کربنات کلسیم رسوبی یا PCC نام دارد. بطور معمول این نوع کلسیم خالص تر بوده و البته قیمت بیشتری دارد اما مسلما مراحل تولید آن بسیار سخت تر می باشد.

کاربرد های کلسیم کربنات

غالبا در موارد بخصوصی از این نوع پودر بهره برداری می شود اما در حالت عادی کاربری پودر کلسیم گستره وسیعی دارد. برای مثال: در صنایع رنگسازی از پودر کلسیم بعنوان پرکننده، درخشان کننده و سفید کننده استفاده می نمایند.
در داروسازی بعنوان مکمل غذایی نقش موثری در سلامتی و تندرستی بدن انسان دارد.
برای ساخت لوازم بهداشتی و آرایشی بعنوان پرکننده و سفید کننده مورد بهره برداری می رسد.
جهت ساخت کود های شیمیایی در صنعت کشاورزی نقش پرکننده و نگهدارنده را ایفاء می کند.
و صنایع کاغذ سازی و دهها موارد دیگر که در هر کدام کلسیم کاربرد متنوعی خواهد داشت.

کربنات کلسیم تولید

صادرات کربنات کلسیم تبریز

همانطور که می دانید صادرات کربنات کلسیم تبریز بسادگی امکان پذیر نخواهد بود و مستلزم رعایت استاندارد هایی است که می بایست از جانب سازنده رعایت گردد. اندازه ریز دانه ها، کیفیت سنگ های کلسیم، درصد خالصی، نوع تجهیزات و دستگاههای مربوط به تولید، تکنولوژی ساخت و موارد دیگر جملگی از استاندارد های مشخص شده می باشند که در کارخانجات آروشا بکار رفته شده است. بدین ترتیب مجوز صادر کردن تولیدات را بدست آورده و علاوه بر تامین مایحتاج داخلی، بازار کشورهای منطقه را نیز در دست گرفته است.

Call Now Buttonتماس با دفتر فروش