تولید پودر کربنات کلسیم خراسان

مسیر : صفحه اصلی / کربنات کلسیم / تولید پودر کربنات کلسیم خراسان
4.9
(50)

یکی از بزرگترین عرضه کنندگان مواد معدنی، مجموعه صنایع آروشا به شمار می رود که سالیان بسیار است در این حوزه فعالیت می کند. کارخانه های متعدد شرکت محصولات گوناگونی نظیر، پودر تالک، خاک اخرا و پودرسنگ را تولید می نمایند. تولید پودر کربنات کلسیم خراسان هم از دیگر فعالیتهای این کارخانجات می باشد که بر اساس استانداردهای بین المللی صورت می پذیرد. همین امر موجب گردیده تا تولیدات شرکت علاوه بر فروش در خراسان و دیگر شهرهای کشور، به کشورهای همسایه نیز صادر گردد. همان طور که می دانید، بسیاری از کشورها محصولات وارداتی را تحت قوانین بخصوصی می پذیرند و کالاهای مذکور می بایست شرایط مصوب شده را دارا باشند. این بدان معنی است تولیدات شرکت از نظر کیفی مطابق با مصوبات جهانی به تولید رسیده است.

تولید پودر کربنات کلسیم خراسان

ساختار و روش تولید کربنات کلسیم صنعتی

در زمینه ساختار و روش تولید کربنات کلسیم صنعتی می توان گفت که سه کانی کلسیت، واتریت و آراگونیت از مهمترین کانی های حاوی کربنات کلسیم هستند. اولین مرحله تولید کربنات کلسیم در صنعت اجرای فرآیند های رسوب گذاری است که سنگ های آهکی و گچی از آن سرچشمه می گیرند و هنگامی که فرآیند ته نشینی تکمیل می‌شود، سنگ های آهکی تشکیل می شوند. اگر فرآیند ته نشینی در آب هایی انجام پذیرد که دارای منیزیم هستند فرایند های  دولومیتاسیون رخ می‌ دهد و در این زمینه بخشی از یون های کلسیم در شبکه کریستالی خود دارای یون های منیزیم هستند. سنگ مرمر یکی دیگر از سنگ های دگرگونی است که بر اساس فرایند تبلور مجدد سنگ های آهک در فشار و دمای بالاتر تولید می گردد.
سنگ های کربناته در معرض فرسایش قرار می‌ گیرند و تحت تاثیر عوامل جوی چرخه تولیدی آنها دوباره شروع می شود. تنها در صورتی که درجه سفیدی، ضخامت و همگنی سنگ های کربنات کلسیم قابل قبول باشد، استخراج تجاری آنها ارزش پیدا می نماید.  بعد از استخراج تصفیه بیشتر برای پردازش کربنات کلسیم معدنی مدنظر قرار می‌ گیرد. کربنات کلسیمی که در طبیعت تولید شده و توسط انسان استخراج و در مرحله بعد پردازش می‌ شود با نام تجاری کربنات کلسیم معدنی معرفی می‌ شود. کربنات کلسیم مصنوعی یکی دیگر از نمونه‌ های این محصول است که به صورت کاملاً صنعتی و با استفاده از فرایند های کربن سازی مجدد قابل تولید است. در هر صورت هر دو کربنات کلسیم در صنایع کاربرد دارند.

فروشنده کربنات کلسیم برای مرغ
>>

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 2500 مش کوتد

Element Measure
appearance white micronized powder
whiteness 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 30
stearic asid % 1.00- 0.70

کاربرد کربنات کلسیم صنعتی

کاربرد کربنات کلسیم صنعتی بسیار گسترده و پیچیده می باشد. اما مهم ترین کاربرد این ترکیب در ساخت و ساز و تولید مصالح ساختمانی دیده می‌ شود. یکی از مهم‌ترین صنایعی که به شدت به پودر های میکرونیزه کربنات کلسیم متکی است، صنعت ساخت و ساز می باشد چرا که این ترکیبات معدنی دارای قیمت بسیار ارزانی هستند و با هدف کاهش هزینه‌ های اجرایی در این زمینه مورد استفاده واقع می شوند. کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک، رنگ و کاغذ هم به عنوان یکی از بهترین پرکننده ها کاربرد دارد و با تاثیر مثبتی که در افزایش حجم تولیدات نهایی دارد، در نهایت کاهش هزینه های تولیدی را منجر می شود.

تولید پودر کربنات کلسیم خراسان

کارخانه تولید پودر کربنات کلسیم خراسان

به طور کل پودر کلسیم کاربرد بسیاری در حوزه ها مختلف داشته و نقش موثری در زندگی ما برعهده دارد. از نیاز بدن به کلسیم می توان به اهمیت وجود آن پی برد. یکی از کاربردهای پودر کربنات در صنعت داروسازی است. ساخت مکمل های غذایی کلسیم از دیر باز رواج داشته و موسسات داروسازی از کربنات کلسیم برای تولید آنها استفاده می نمودند. البته باید در نظر داشت که مواد اولیه مورد استفاده در این حوزه، بطور حتم مستلزم بهره برداری از پودر مرغوب و بدون وجود ناخالصی یا مواد مضر می باشد. بهمین علت معمولا شرکت های دارویی جهت تامین مواد اولیه، به مراکز معتبر مراجعه می نمایند. چراکه وجود هر گونه ناخالصی در پودر کربنات ارائه شده، مانع استفاده در تولید دارو خواهد شد.
برای دستیابی به موادی از این قبیل، تولید کنندگان باید موارد بسیاری را رعایت و مراحل مشخصی را طی نمایند تا در نهایت پودر کربنات خالص تولید گردد. یکی از این مراحل، تامین مواد اولیه ممتاز و باکیفیت می باشد. دسترسی به چنین موادی به سادگی امکان پذیر نیست. کلسیم معدنی در معادن یافت می شود اما هر معدنی دارای سنگ خالص و درجه یک نیست. تنها در برخی از معدن ها از سنگ‌هایی با درصد خلوص بالا برخوردار می باشند. از اینرو برخی تولید کنندگان برای ساخت پودر درجه یک، مواد مورد نیاز را از معادن مرغوب و نامی تهیه می نمایند.

لیست قیمت بهترین کلسیم کربنات خراسان

بنابراین با بهره وری از سنگهای با کیفیت معادن معروف و نیز تطبیق استاندارد خط تولید با مقررات بین المللی، مجموعه صنایع آروشا بهترین مرکز تولید پودر کربنات کلسیم خراسان نام گرفته است. از دیگر اقدامات مفید شرکت در جهت خدمات دهی مناسب برای مصرف کنندگان، عرضه مستقیم تولیدات می باشد. به این ترتیب خریداران می توانند بدون مراجعه به دلالان و واسطه ها، ارزان‌ترین لیست قیمت کلسیم را مستقیما از کارخانه دریافت کرده و مایحتاج مصرف خود را خریداری نمایند.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 50

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت

آروشا پودر ، نخستین در فرآورده های معدنی میکرونیزه