بنتونیت طیور: تضمین بهره‌وری و بهداشت در مرغداری‌ها

بنتونیت طیور یک ترکیب معدنی فرآوری شده با درجه خلوص مشخص و مش بندی تعیین شده می باشد و برای استفاده در بین پرورش دهندگان انواع دام و طیور به مصرف می ‌رسد؛ این تولیدات به دلیل دارا بودن مواد مغذی در تولید انواع خوراک دام و طیور اهمیت دارند.

بررسی کاربرد بنتونیت در خوراک طیور

در عصر حاضر در تغذیه انواع طیور به منظور جلوگیری از عوامل بیماری زا از موادی استفاده می‌ شود که اصطلاحاً به آنها توکسین بایندر گفته می ‌شوند، این ترکیبات برای نگهداری بهتر خوراک طیور در فصل ‌های مختلف سال و جلوگیری از ایجاد بیماری توصیه می‌ شوند.

توکسین بایندر ها مواد جاذبی هستند که بنتونیت در زیر مجموعه آنها قرار دارد و در حال حاضر کاربرد بنتونیت در خوراک طیور به عنوان ماده جاذب دیده می ‌شود که می ‌تواند با جذب آب و مواد مغذی مورد نیاز قارچ ها مانع از رشد و تولید سم توسط آنها شود؛ ترکیبات بنتونیت از ظرفیت بافری بالایی برخوردار هستند که استفاده از آنها در خوراک دام و طیور نیز می تواند تاثیرات مثبتی در بهبود کیفیت فرآورده های تولید شده از دام و طیور داشته باشد.

مرکز فروش بنتونیت معدنی
>>

آنالیز شیمیایی پودربنتونیت حفاری

Measure Element Measure Element
0.29 K2o 57.58 SIO2
0.69 TIO2 13.30 AL2O3
2.80 MGO 6.09 FE2O3
12.66 LOI 2.38 CAO
2.78 NA2O

نقش بنتونیت در خوراک دام و طیور

همان طور که اشاره شد نقش بنتونیت در خوراک دام و طیور حائز اهمیت می باشد و در واقع از این محصولات با هدف افزایش راندمان غذایی، کاهش عوامل پاتوژن و بهبود متابولیسم نیتروژن و همچنین افزایش جذب پروتئین در بین دام و طیور استفاده می شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده در این میان با اضافه کردن ۴ درصد بنتونیت به خوراک این جانداران، افزایش وزن گله و همچنین بهبود ضریب تبدیل خوراک قابل مشاهده می باشد؛ بنتونیت قادر به جذب اسید های آمینه می باشد و آنها را در مقابل تخمیر محافظت می نماید تا این مواد مغذی بیشتر در دسترس دام ها و حیوانات قرار بگیرند، مصرف بنتونیت همچنین پروتئین ها را از تاثیر آنزیم های تخریب کننده در امان نگه می دارد و باعث جذب موثر تر و سریع تر آنها می شود.

فروش بنتونیت دامی

فروش بنتونیت دامی با توجه به مزیت های بسیار زیاد این محصولات در مجموعه صنعتی آروشا پودر آغاز شده است، این تولیدات به صورت فله و یا به صورت بسته بندی در اختیار متقاضیان قرار داده می ‌شوند.

بنتونیت دامی در مقایسه با دیگر گرید های بنتونیت از درجه خلوص مناسبی برخوردار بوده و معمولاً در مش بندی ها و دانه بندی های مناسب و استاندارد ارائه می گردند؛ همان طور که در مباحث قبل اشاره کردیم استفاده از بنتونیت در تغذیه خوراک دام و طیور، نتایج مثبت ایجاد می نماید و از آنجایی که این تولیدات قیمت فروش پایینی هم دارند استفاده از آنها بازدهی اقتصادی خوبی را برای پرورش دهندگان به ارمغان می آورد.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 50

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت