انواع آهک هیدراته: کاربردها و تاثیرات در صنایع مختلف

مسیر : صفحه اصلی / آهک / انواع آهک هیدراته: کاربردها و تاثیرات در صنایع مختلف
4.9
(50)

آهک هیدراته یا هیدروکسید کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که از واکنش آب با آهک پخته شده به دست می‌آید. این ترکیب به شکل پودر سفید رنگ و باز قوی است و در آب به سختی حل می‌شود. آهک هیدراته کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارد. انواع آهک هیدراته برای بکارگیری در صنایع مختلف در نمونه های آهک هیدراته معمولی و آهک هیدراته ویژه معرفی می گردد؛ این ترکیبات مسلما از نظر درجه خلوص و مشخصات فنی با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند.

انواع آهک هیدراته

هیدروکسید کلسیم یا آهک هیدراته چیست؟

هیدروکسید کلسیم یا همان آهک هیدراته یا آهک آبدار یک پودر سفید رنگ بدون بو هستند که در مصارف و صنایع ساختمان سازی، در مصارف پزشکی و دندانپزشکی، در ذوب‌ آهن، در تولید کاغذ، تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌ گیرند؛ این ترکیبات از واکنش آب با آهک پخته شده در سیستم های هیدراتاسیون با عملکردی ویژه تولید شدند و خاصیت قلیایی زیادی دارند.

مرکز فروش آهک میکرونیزه تبریز
>>

این ترکیبات دارای غلظت های متفاوت از کلسیم و منیزیم است و علت آن می‌ تواند به نوع سنگ های معدنی مورد استفاده در تولید آهک های پخته بستگی داشته باشد؛ بین آهک هیدراته و آهک زنده پودری تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد که اصلی ترین آنها میزان واکنش و ترکیب شیمیایی حاصل از این محصولات می باشد، آهک هیدراته و آهک پخته شده جزو ترکیبات حاوی کلسیم هستند که در حالت هیدراته، آهک به صورت هیدروکسید کلسیم و در حالت زنده به صورت اکسید کلسیم در ساختار مولکولی این محصولات دیده می شود.

آنالیز فیزیکی آهک زنده پودری (میکرونیزه)

Element Measure Element Measure
فرمول شیمیایی cao حلالیت در آب 0.12 (g/100 ml water at 20 ° c)
شکل و رنگ white-powder وزن مخصوص 3.2 (g/ml)
جرم مولکولی 56.08 (g/mol) نقطه جوش 2850°c
دانسیته 720-1130 (kg/m3) نقطه ذوب 2614°c
سختی between 2 & 3 mohs ph 12.2

 کاربرد هیدروکسید کلسیم در صنعت

هیدروکسید کلسیم در صنایع مختلف کاربرد های فراوانی دارد؛ یکی از مهمترین موارد استفاده از هیدروکسید کلسیم در تهیه سیمان دیده می شود، برای تولید سیمان در حدود 60 تا 70 درصد از آهک هیدراته استفاده می شود؛ سیمان هایی که از طریق آهک هیدراته تولید می گردند، نفوذ پذیری و مقاومت بیشتری دارند، این ترکیبات همچنین در برابر تغییر دما دوام بیشتری به خود اختصاص می‌ دهند.

از دیگر کاربرد های هیدروکسید کلسیم در صنعت می توان به به کارگیری این تولیدات در امور مربوط به گاز دودکش کارخانه های تولیدی اشاره کرد، این ترکیبات در کاربرد های تصفیه آب عملکرد بالاتری را ارائه می نماید، همچنین این ترکیبات با درجه خلوص بالا در تولید مواد شیمیایی که خلوص و واکنش آنها اهمیت زیادی دارد، استفاده می شود.

فروش انواع آهک هیدراته

فروش انواع آهک هیدراته در یک مرکز معتبر می تواند رضایتمندی متقاضیان زیادی را به ارمغان آورد؛ ممکن است برخی از صنایع به نمونه های متفاوت این محصولات به صورت یکجا نیاز داشته باشند و در صورتی که مراکز فروش به صورت تکمیلی تمامی انواع آهک را ارائه نمایند، به عنوان بهترین پیشنهاد مورد توجه قرار گرفته و خرید زیادی از آنها انجام می پذیرد.

فروش انواع آهک هیدراته معمولی و انواع آهک هیدراته ویژه در مجموعه صنعتی آروشا پودر انجام می‌ پذیرد و شما مشتریان گرامی می توانید در ارتباط با مشاورین شرکت، ثبت سفارشات خود را انجام دهید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 50

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت

آروشا پودر ، نخستین در فرآورده های معدنی میکرونیزه